Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma (veya beyazlatma), doğal diş minesinin rengini değiştirmek için kullanılan basit, invaziv olmayan bir diş tedavisidir ve gülüşünüzün güzelliğini arttırmanın ideal bir yoludur . Daha beyaz dişlere sahip olmak artık çoğu hastanın bir numaralı estetik sorunu haline geldiğinden, dişleri beyazlatmanın birçok yolu vardır. En popüler yöntem, dişleri çarpıcı biçimde beyazlatacak bir ev tipi diş beyazlatma sistemi kullanmaktır. Diş beyazlatma sadece doğal diş minesinde işe yaradığından, eski dolguların, kuronların vb.

Değiştirilmesinin değerlendirilmesi önemlidir. Tüm restorasyonların değiştirilmesi, beyazlatmadan sonra yeni beyazlatılmış dişlerle eşleşecek şekilde yapılacaktır. Diş beyazlatma kalıcı değildir. Birkaç yılda bir ve daha sık sigara, kahve, çay veya şarap içiyorsanız bir rötuş gerekebilir.

Diş Beyazlatma Nedenleri

  • Floroz (diş gelişimi sırasında aşırı florlama).
  • Dış diş tabakasının normal aşınması.
  • İlaçlar (tetrasiklin vb.) Nedeniyle lekelenmiş dişler.
  • Sarı, kahverengi lekeli dişler.

Bu tip diş beyazlatma için Bursa Diş Klinikleri olarak kliniğimizde  genellikle iki ziyaret gerektirir. İlk randevuda, özel, şeffaf plastik, tepsiler imal etmek için dişlerinizden ölçü (kalıplar) yapılacaktır.

İkinci randevunuzda uygun oturması için tepsileri deneyecek ve gerekirse ayarlamalar yapılacaktır. Boyanma derecesine ve istenen beyazlatma seviyesine bağlı olarak tepsiler günde iki kez 30 dakika veya gece birkaç hafta süreyle özel beyazlatma solüsyonu ile takılır. Dişlerinizi beyazlattığınız süre içerisinde diş hassasiyeti hissetmeniz normaldir, ancak beyazlamayı bıraktıktan kısa bir süre sonra azalacaktır.

Dişleriniz ve tepsileriniz için bakım talimatları alacaksınız ve güzel, sağlıklı, beyaz bir gülümsemeyi sürdürmenize yardımcı olmak için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmeye teşvik edileceksiniz.