Pembe Estetik Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır

 • Anasayfa
 • -
 • Blog
 • -
 • Pembe Estetik Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır
Pembe Estetik Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır

Dişlerimizin güzel ve sağlıklı olması bizim için çok önemlidir. Ancak gülerken güzel görünmek sadece dişlerin estetik olmasıyla değil diş etlerinin sağlıklı olması ile de alakalıdır. Dişlerimizin sağlığına önem verirken estetik olmasına da dikkat ederiz. Pembe estetik nedir? Diş etlerine yapılan bu müdahalelere pembe estetik denmektedir.

Diş etlerimizde bazı asimetrik bozukluklar olabilir. Bu bozukluklar kişinin özgüveninin zedelenmesine neden olur. Pembe estetik uygulamaları ile bu asimetrik bozukluklardan kurtulabilir ve mükemmel bir görünüme sahip olabiliriz. Bazen dişlerin üzerinde ki diş etlerinin sarktığını görmekteyiz, bu görüntü estetik olmamakla birlikte bireye psikolojik anlamda olumsuzluklar yaratır. Pembe estetik işlemi bu istenmeyen görüntüyü ortadan kaldırır. Peki, pembe estetik hangi durumlarda kullanılır? İşte detaylar

Pembe Estetik Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

Son zamanlarında favori estetik uygulamaları arasında yer alan pembe estetik uygulaması, yoğun bir düzeyde talep görmektedir. Aşağıda sıralanan durumlarda pembe estetik uygulamasının yapılması önerilmektedir:

 • Diş eti çekilmesi sorunu yaşayanlarda
 • Gülümse sırasında fazla diş etinin göründüğü durumlarda
 • Diş eti seviyesinin ön dişlerdeki seviyede olmadığı durumlarda
 • Özellikle ön diş etlerinde yer alan pigmentasyon bozulmalarında
 • Estetik görünüm noktasında birtakım problemli durumların ortaya çıkmasında

Görüldüğü üzere pembe estetik uygulamaları söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı durum çıkmaktadır. Bu durumların tamamında pembe estetik uygulanmasının başarılı sonuçlar ortaya koyduğu da bilinmektedir. Yine pembe estetik uygulamasının beraberinde önemli avantajları getiriyor olması, bu tarz uygulamaların sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır.

Pembe Estetik Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Yazımızın başında diş etlerinin öneminden bahsetmiştik. Diş etlerinin görünümü estetik bir görünüm için oldukça önemlidir. Pembe estetik uygulamaları ile birlikte diş etleri tedavisi oldukça sık gerçekleştirilmektedir. Pembe estetik yaptırmanın avantajları nelerdir? Avantajlarının saymakla bitmediğini biliyoruz. Bu avantajlar şunlardır;

 • Diş etlerimizde meydana gelen iltihaplar gerek ağrı açısından gerek görünüm açısından bizleri oldukça rahatsız eder. Pembe estetik uygulaması ile bu iltihaplardan kurtulabiliriz.
 • Zamanla asimetsik bozukluklar meydana gelen dişler daha simetrik hale gelebilir.
 • Zarar gören diş etlerinde renk bozuklukları meydana gelir. Pembe estetik ile renk uyumu tekrar sağlanabilir.
 • Diş ve diş etleri daha parlak ve daha sağlıklı görünür.
 • Harika gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Benzer İçerik : Zirkonyum Kaplama Nedir, Ömrü Ne Kadardır

Pembe Estetik Tedavisi Esnasında Ağrı Olur mu?

Pembe estetik tedavisi oldukça güzel sonuçlar meydana getirdiği için sıklıkla gerçekleştirilen işlemler arasında yer alır. Yoğun ilgilinin çok fazla olduğu pembe estetik ile ilgili araştırma yapanların sayısı da oldukça fazladır. En çok merak edilenler sorulardan biri de Pembe estetik esnasında ağrı olur mu? Diş tedavileri esnasında her zaman lokal anestezi ile işlem yapılarak bölge uyuşturulur. Lokal anestezinin etkisinde ki hasta işlem esnasında ağrı veya acı hissetmez. İşlem sonrası sızı diye ifade edebileceğimiz bazı ağrılar olabilir. Bu ağrılar olağandır. Diş hekimleri işlem sonrası oluşabilecek ağrıların önlenmesi için gerekli bilgi ve ilaçları hastalarıyla paylaşmaktadır.

Pembe Estetik Tedavisi Zararlı Mıdır?

Diş etleri tedavisini yapanlar kadar bu alanda araştırma yapanlar da mevcuttur. Hastalar akıllarında ki soru işaretlerine cevap bulduktan sonra işlem yaptırmak istiyorlar. Bir diğer merak edilen soru ise Pembe estetik tedavisi zararlı mıdır? Hayır. Aksine bu hastalıkların tedavi edilmemesi oldukça sakıncalıdır. Diş eti hastalıkları tedavi edilmediğinde zamanla kemik erimesi ve diş kayıpları gibi önemli sorunlara yol açabilir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ise, bu işlemi kesinlikle diş hekiminizden almanız gerektiğidir.

Her zaman işin uzmanı olan kişilerden destek almak doğru olandır. Başvurduğunuz yerin mutlaka bir hastane veya diş kliniği olduğundan emin olunuz. Diş hekiminizden randevu oluşturarak rahatlıkla pembe estetik uygulaması yaptırabilirsiniz. Diş hekimleri kliniklerinde oldukça güvenli ve konforlu bir şekilde bu işlemleri gerçekleştiriyorlar.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.